Zajímavou přednášku Obchodní banky a okolnosti vzniku bankovního systému po roce 1989  mohli studenti navštívit v pondělí 23. 10. 2017.

Ing. M. S. Jedlička, finanční konzultant a odborník na bankovnictví, se v první části přednášky věnoval bankovnímu systému po roce 1989 a měnové odluce v roce 1993. Ve druhé části zdůraznil cíl obchodních bank, dopady segmentace klientů bank a jejich vazbu na bankovní produkty a nutnost získávání informací o chování klienta jako konkurenční výhody.

To, že se studenti aktivně zajímají o bankovní produkty a jejich reakce na nabídku bank jsou důležité, protože se jedná o generaci, která bude v následujících letech stále více využívat finanční služby.

Možnost vystoupení odborníka přivítali jistě všichni studenti, poslechnout si a diskutovat o bankovnictví a bankovních produktech, je skvělé.

Jaroslava Dittrichová
katedra ekonomie