V rámci celoevropské kampaně Erasmus Days, která proběhla 13. – 15. října 2022, uspořádala Fakulta informatiky a managementu UHK už tradiční akci s názvem S FIMkou do světa! Jedná se o setkání studentů a studentek, kteří se v minulém semestru zúčastnili některého ze zahraničních pobytů, s těmi, kteří se na cesty teprve chystají či o této možnosti uvažují.

Absolventi studijních i pracovních pobytů se podělili o své zážitky a zkušenosti prostřednictvím prezentací z různých evropských destinací. Program Erasmus už nějakou dobu zahrnuje i mimoevropské země a naše fakulta spolupracuje s univerzitami v Malajsii, Thajsku či Tchaj-wanu. Přestože cestování bylo v poslední době poznamenané různými epidemiologickými omezeními, začíná počet mobilit opět narůstat.

V druhé části programu představili své univerzity i zahraniční studenti, kteří v současné době pobývají v České republice, a tak jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o asijské kultuře, kuchyni a formách výuky. Všichni studenti odešli s malým dárečkem ze závěrečné tomboly.