V posledním srpnovém týdnu přivítala Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK) nové studenty.  23. ročník přednášky Vítejte na FIM uspořádal již tradičně realizační tým studentů První kroky na FIM (PKNF) pod vedením doktorky Věry Strnadové. Tato skupina studentů spravuje také stejnojmenný portál, který je užitečným pomocníkem pro všechny nastupující studenty.

Přednáška, která budoucí studenty fakulty seznamuje s nejdůležitějšími a nejzásadnějšími informacemi týkajícími se studia na univerzitě, se uskutečnila i přes neustupující obavy z nákazy virem COVID-19. Organizátoři však byli dopředu připraveni a celá přednáška se vysílala také živě prostřednictvím kanálu Youtube. Na bezpečnostní opatření se nezapomnělo ani na místě. Vítejte na FIM navštívilo na sto sedmdesát budoucích vysokoškoláků a úvodní přednáška se tak konala ve dvou místnostech s omezeným počtem osob. „Velmi pravděpodobně bude tento ročník vždy tak trochu stranou od zajetých kolejí, do kterých doufáme, že se příští rok navrátíme, protože dělit účastníky do místností nebylo moc příjemné ani jedné straně. Přesto však hodnotíme společně s mým realizačním týmem Prvních kroků akci jako velmi vydařenou a paradoxně ve srovnání s minulým rokem za více navštěvovanou,“ zhodnotil přednášku vedoucí týmu PKNF Dominik Horníček.

Přednáška byla rozdělena do dvou bloků, a to na část akademickou a studentskou. V úvodní části se za přítomnosti zaměstnanců a vedení fakulty posluchači dozvěděli základní informace nezbytné pro úspěšný start studia. Druhý blok byl v režii samotných studentů. Ti o studiu na FIM UHK pohovořili ze svého úhlu pohledu a podle vlastních zkušeností. „Líbilo se mi, že na přednášce vystoupili studenti a studentky 1. ročníku, kteří nám předali spoustu tipů do začátku a poradili nám, co se dá ve městě dělat kromě života na fakultě,“ uvedla budoucí studentka oboru Management cestovního ruchu Klára.

Na závěr akce byly představeny studentské organizace a nechyběla ani komentovaná prohlídka budovy. „Zaujalo mě, že bylo sděleno snad opravdu všechno, co jsem potřeboval vědět a navíc zábavnou formou,“ zhodnotil přednášku Ondřej, který bude na FIM UHK studovat Informační management.

-zd-