Po loňském zaváhání slavili letos běžci FIMky úspěch. Pohár  Akademik Run  2018 se vrátil po roční pauze na Fakultu informatiky a managementu.

Na třetí ročník tohoto běžeckého závodu, který se konal v rámci Rektorského sportovního dne, se letos přihlásil rekordní počet účastníků složený nejen ze studentů a zaměstnanců UHK, ale také z  Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně a Lékařské a Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

Běžci měli na výběr dvě trasy, a to 2,2 km, ti zdatnější volili 5 km. Na startu se shromáždilo nakonec 332 závodníků, jejichž výkony přesně měřily speciální čipy umístěné na těle každého závodníka.

Po vyhlášení výsledků a ocenění těch nejrychlejších borců byl vyhlášen i vítěz za nejpočetnější tým a pohár Akademik Run 2018 putoval do rukou děkana FIMky profesora Josefa Hynka, který závod také absolvoval.

Radost z vítězství či hořkost porážky bylo možné zapít či spláchnout modrou limonádou, kterou na místě čepovali studenti FIMky.

Podrobné výsledky závodu jednotlivců najdete zde.
Fotogalerie.

-vp-