Rekordních 41 prezentujících se firem a 18 přednášek odborníků z praxe. To nabídl letošní veletrh pracovních příležitostí HIT kariéra,  jehož 9. ročník  pořádala v úterý 22. února 2017 v areálu Na Soutoku Fakulta informatiky a managementu Univerzity v Hradci Králové.

Firmy měly možnost oslovit studenty formou prezentačních stánků, informačních posterů či odborných přednášek, které přinesly velice zajímavá témata: „Jak se žije ajťákům v Hradci, Jak získat zkušenosti v zahraničí, 10 zabijáků osobního pohovoru, Energetika, blackout a jak tomu zabránit…z Hradce, Technologie IQRF v průmyslu, Trendy ve vývoji automobilové elektroniky, ŠKODA AUTO IT pohledem absolventa FIM a další.

Velký ohlas mezi studenty mělo například vystoupení absolventa FIM Lubo Smida z firmy STRV, který dle magazínu Forbes patří do třicítky nejtalentovanějších Čechů pod 30 let „měnících svět“. Na své Alma mater se ve zcela zaplněné posluchárně zaměřil na otázku Kam se vyvíjí moderní mobilní aplikace. „Bylo mi potěšením navštívit HIT kariéru 2017 a vrátit se tak po nějakém čase opět na půdu své domovské univerzity. Radost mi udělala skvělá atmosféra celé akce a také čas, který jsem mohl strávit se studenty společnou diskuzí o nových trendech ve vývoji mobilních aplikací. Pevně věřím, že i pro ně bude studium na FIM UHK základem, který jim v budoucnu pomůže v úspěšné kariéře, stejně tak jako mě. Pokud bych měl doporučit něco konkrétního – vytáhněte ze studia maximum a jeďte studovat do zahraničí,“ říká Lubo Smid.

V průběhu veletrhu se studenti setkávali s odborníky z praxe a top manažery nejen při těchto přednáškách, ale mohli navázat spolupráci v oblasti výběru a zpracování konkrétních seminárních, bakalářských či diplomových prací na základě firmami vytipovaných úkolů. Je pravděpodobné, že se tak někteří z nich tímto způsobem seznámili se svým potenciálním zaměstnavatelem.

Paní docentka Poulová, proděkanky pro rozvoj a zahraniční styky o letošním veletrhu říká: „Je velmi příjemné potkávat mezi vystavovateli a přednášejícími experty z praxe naše bývalé studenty, kteří se třeba účastnili prvního ročníku HIT kariéry v roce 2008. To je pro nás ten nejlepší důkaz, že léta na fakultě a znalosti a dovednosti, které se studentům snažíme předat, jsou vynikajícím krokem do dalšího života.“

Ani letos v programu veletrhu nechybělo setkání zástupců fakulty a firem s názvem Modrá fakulta – váš partner, které přispívá neformální diskuzí všech zúčastněných k hledání nových možností pro vzájemné partnerství.