Téměř 50 firem se účastnilo letošního jubilejního 10. ročníku veletrhu pracovních příležitostí HIT Kariéra, který pro studenty již tradičně ve svých prostorách připravila Fakulta informatiky a managementu.

Studenti tak měli jedinečnou šanci setkat se na prezentačních stáncích se zástupci firem osobně, dozvědět se o aktuálních nabídkách brigád či zaměstnání nebo si domluvit konkrétní téma své závěrečné práce dle potřeb firmy. Kromě toho firmy pro studenty připravily více než 20 tématicky různorodých přednášek, například Business Intelligence v digitální bance, Tajemství šifry – úvod do kryptografie,  Jak zrychlit import dat, aneb Databáze nejsou jen Select a Insert, ŠKODA IT pohledem absolventa FIM UHK, Těžko na cvičišti, lehko na bojišti a mnohé další.

Návštěvníci veletrhu se mohli zapojit i do různých soutěží, které byly pro ně na stáncích či v rámci přednášek připraveny a odnést si tak hodnotné ceny.

Závěr programu patřil i letos setkání zástupců fakulty a firem s názvem Modrá fakulta- Váš partner, které pomáhá nalézt další možnosti spolupráce.

O tom, že se veletrh vydařil, svědčí vyjádření účastníků:

„Stejně jako minulý rok jsme měli pro studenty připravenou soutěž a přesto, že nám účast tento rok přišla nižší, i tak se u nás studenti zastavovali, s chutí si zasoutěžili a aktivně se zajímali o naše služby, což nás samozřejmě těší. V rámci našeho prezentačního vstupu jsem studentům dali snad cenné rady, jak se po skončení studia uplatnit na trhu práce, představili jim aktuální trendy a doufáme, že jim tyto informace byly přínosem. Samozřejmě i pro nás jako dodavatele personálních služeb je možnost účasti na událostech tohoto typu velmi přínosná a je pro nás další příležitost prezentovat značku Grafton,“ říká Ing. Roma Konečný, Recruitment Consultant z firmy Grafton.

Bylo potěšující potkat mezi vystavovateli i absolventy pořádající fakulty. „Jako absolvent “fimky” jsem byl hodně zvědavý, kam se HIT Kariéra posunula za těch pár let, kdy jsem se jí účastnil jako student. Byl jsem velmi překvapen počtem firem i nabídkou pro studenty. Pět let zpátky tu bylo pár lokálních firem, dnes jsem jich viděl spoustu a nejen z Hradce. Potkali jsme tu fajn lidi a doufám, že s některými z nich navážeme v BizzTreat spolupráci,“ říká Jiří Tobolka, absolvent oboru Informační management.

Svůj názor přidali i zástupci firmy GIST s.r.o., Ing. Denisa Andrlová, absolventka FIMky a Bc. Daniel Hejduk, student navazujícího studia oboru Informační management: „Jsme hradecká softwarová a poradenská společnost. Naším cílem je pomáhat zákazníkům zvyšovat jejich schopnost dosahování jimi stanovených ekonomických cílů. Našich více než 90 zaměstnanců se soustředí především na tři produkty: Consulting, Business Intelligence a Vývoj software. Spolupráci s FIM UHK v rámci HIT kariéry si velmi ceníme. Dle našeho názoru je to skvělá příležitost jak informovat studenty o naší společnosti a zároveň možnost umožnit řadě z nich zapojit se do praxe u nás. Studentům jsme schopni vyjít vstříc – nabízíme flexibilní pracovní dobu a nabídky praxe formou stáží, praktických projektů apod. Během konání akce jsme měli možnost si na našem stánku pohovořit s řadou nadějných studentů, kterým jsme také více přiblížili náplň naší práce během přednášky na téma Business Intelligence. Pevně věříme, že se s některými z nich ještě shledáme.“

-vp-