Poslední týden v dubnu jsme na fakultě přivítali hned dvě zahraniční návštěvy přes Erasmus+.

Vyučující Sommaya ze Suan Sunandha Rajabhat University z Thajska zavítala na FIM UHK v rámci Erasmus+ kreditové mobility (Mobility for Teaching) a měla možnost zdržet se v Hradci Králové po dobu 10 dní. Během svého pobytu se představila studentům s přednáškou International Marketing Communications. Současně se setkala jak s českými, tak zahraničními studenty a absolvovala několik workshopů. „Moje zkušenost na FIM UHK byla přínosná jak po profesní, tak po osobní stránce. Pracovní prostředí na UHK je obohacující, má moderní zázemí a mezinárodní prostředí fakulty na mě udělalo velký dojem. Během pobytu jsem měla možnost vyučovat dva kurzy – Psychologii internetu a digitální marketing a také Sales and Advertising. Studenti se poměrně angažovali, což bylo opravdu velmi příjemné,“ hodnotí svůj pobyt Sommaya.

„Sommaya s děkanem fakulty a dalšími akademiky projednávala možnosti letní školy pro thajské studenty, program double degree a párování výzkumných aktivit. Univerzita Hradec Králové a krajské město se jí zdálo jako velice bezpečné místo pro studium a studentský život. O všem vypovídá komentář jejích rodičů, kterým posílala fotografie z ranního města. Divili se, kde jsou všichni lidé. Zkuste vedle sebe dát fotografie Bangkoku a Hradce Králové,“ uvádí s úsměvem doktorka Markéta Levínská.

Druhým hostem byl Przemyslaw Korytkowski z West Pomeranian University of Technology ve Štětíně. Jeho návštěva v rámci Erasmus+ Staff Mobility for Teaching trvala týden a před zahraničními studenty vystoupil s přednáškou NoSQL (ale nejen SQL) databáze.   -zd-