Cílem 17. ročníku IFIP Conference and Doctoral Colloquium on e-Business, e-Services and e-Society (I3E 2018) Challenges and Opportunities in the Digital Era, konané ve dnech 28. října – 1. listopadu 2018, bylo propojit příspěvky z různých oborů a komunit pro rozvoj znalostí o výzvách a příležitostech v digitální éře.

Místem konání konference byla The GULF University for Science and Technology (GUST) v Kuvajtu. Byla to dobrá volba, protože se jedná o reprezentativní místo pro mezinárodní konference a setkání. Univerzita má co nabídnout. Zasedací místnosti jsou dobře vybavené a nabízejí příjemné prostředí. Příležitostí bylo setkat se nejen s účastníky konference, ale také s pracovníky univerzity a studenty. Mezi účastníky byli také akademici Fakulty informatiky a managementu UHK docentka Hana Mohelská, docentka Blanka Klímová, dr. Libuše Svobodová a student doktorských studií Majid Ziaei Nafchi.

Konference nabídla zajímavou skladbu témat příspěvků, které byly vhodně zařazené do sekcí. Přijaté články byly zveřejněny ve sborníku, který vyšel v Lecture Notes in Computer Science ve Springeru. Oponentní řízení bylo přísné, s důrazem na kvalitu článků. 65 odmítnutých a 53 přijatých článků je toho dokladem.

Pěkným nápadem bylo uspořádat Doctoral colloqium on e-business, e- services and e-society a konferenci tím obohatit. Za naši skupinu se ho zúčastnil Ph.D. student Majid Ziaei Nafchi, který byl z vysoké úrovně prezentací a následné diskuze velmi nadšený.

Také společenský program konference byl velkoryse koncipovaný.  Poskytl příjemný prostor se více seznámit a diskutovat.

„Prezentovali jsme celkem 9 příspěvků a  zúčastnili se i společenského programu. Kromě odborného přínosu a nových nápadů na spolupráci jsme si mohli vychutnat krásné prostředí pro nás exotického Kuwaitu, ochutnat místní speciality, setkat se s místními obyvateli. Byl to skvělý zážitek a rádi bychom se zase vrátili při další příležitosti,“ říká jedna z účastníků konference Hana Mohelská, vedoucí Katedry managementu FIM UHK.

-hm-