Více než padesát zahraničních studentů se letos zúčastnilo letní školy Czech it Out 2017 pořádané Fakultou informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové.
Čtyřtýdenní letní škola byla v pátek 28.7.2017 oficiálně ukončena. Součástí závěrečného programu bylo předání certifikátů o absolvování a také předání cen těm studentům, kteří se zúčastnili soutěže s názvem “Jak vidíš město Hradec Králové?”. Závěrečné setkání proběhlo již tradičně na hradecké Náplavce ve velmi přátelské a milé atmosféře.
Dvacet šest studentů úspěšně absolvovalo Modern Information Technology Stream a dvacet pět studentů Busines and Intercultural Stream. Zahraniční studenti z Hong Kongu ( City University of Hong Kong a Lingnan Univesity) a Tchaj-wanu (Kao Yuan, Chin Yi, CJCU) vyslovili uznání a poděkování nejen za kvalitní výuku, ale také za celkovou organizaci programu letní školy. Bohatý kulturně-sportovní program letní školy nabídl celou řadu zajímavých aktivit, například návštěvu podniku na výrobu klavírů Petrof, seznámení s výrobou vánočních ozdob ve Dvoře Králové nad Labem, návštěvu hrádku v Nechanicích, výlet do Škodovky a mnohé další…
„V příštím akademickém roce bude program letní školy obohacen o další nové prvky. Za všechny můžeme prozradit, že jednáme s Univerzitou ve Wroclavi, jejíž management projevil zájem o účast polských studentů na naší letní škole,“ říká Dagmar El-Hmoudová, vedoucí Institutu dalšího vzdělávání FIM UHK (na snímku vlevo).
Hodnocení ze svého pohledu členky organizačního týmu přidává i studentka FIMky Michaela Chotovinská (na snímku níže vlevo):
„Je velmi zajímavé mít možnost srovnat vývoj letní školy a její organizace. První ročník byl spíše komorní, se studenty jsme se více sblížili a vlastně i jeden z nich velmi přispěl k mému rozhodnutí vycestovat na Tchaj-wan.
V druhém ročníku studentů přibylo, tudíž jsme fungovali daleko víc jako organizátoři, ale stále jsme měli možnost se se studenty dobře poznat hlavně díky volnočasovým aktivitám, které jsem měla většinou na starosti.
Letošní třetí ročník, kdy byla účast největší, jsme s děvčaty – která sice letos byla na letní škole poprvé, ale byla skvělá – musely fungovat především jako tým, rozdělovat si úkoly a organizaci studentů. Více než 50 studentů vyžadovala daleko větší přípravu, předvídavost a často i trpělivost. Vzhledem k počtu studentů a mé letošní roli, kdy jsem byla spíše v roli koordinátora a kontaktní osoby během výletů, jsem se s účastníky letní školy až tolik nesblížila, jako kolegyně, které i zůstávaly na kolejích a byly s nimi daleko více v kontaktu než já. Přesvědčila jsem se ale, že když máte kolem dobře fungující tým lidí, na které se můžete spolehnout, dá se vše krásně zvládnout.
Letošní letní škola byla pro mě z důvodu plánovaného (doufám úspěšného) ukončení studia poslední. Jsem ráda, že jsem si celý vývoj školy prošla spolu s ní i já. Oceňuji tu jedinečnou zkušenost střetu s jinou kulturou.“
-vp-