Během listopadu měli studenti i zaměstnanci FIM možnost organizovaně darovat krev v Transfuzní stanici při Fakultní nemocnici v Hradci Králové.

Akci připravila Studentská komora Akademického senátu FIM, která na základě kapacitních možností transfuzní stanice dohodla  několik termínů odběrů. Tentokrát se výzva k registraci na stránkách AS FIM týkala především prvodárců. Pro ostatní spustila před časem Transfuzní stanice svůj registrační systém, do kterého se zájemci o odběr již běžně přihlašují.

Jak hodnotí své rozhodnutí a průběh akce někteří z dárců?

Na snímku zleva studenti: Nikola Vanclová, Petr Weissar, Monika Livarová

Studentka Monika Livarová: „Dlouho jsem o darování krve přemýšlela, ale nikdy jsem nebyla tak odhodlaná, abych do toho šla sama. Vlastně nebýt akce Modrá fakulta daruje krev a kamaráda, který se nabídl, že půjde se mnou, bych pravděpodobně ještě pár let váhala.

Teď přišel ten očekávaný den. Nervozitu a prázdný žaludek vykompenzoval vstřícný personál a nemocniční rohlík s čajem. Z obyčejného rána se najednou stalo ráno, o kterém jsem měla co vyprávět a na co vzpomínat. Nezapomenu na ten krásný pocit, že jsem mohla udělat něco užitečného pro ostatní, a který stále mám.

Darovat krev ještě určitě půjdu a doufám, že tentokrát to budu já, kdo přelomí ten strach někoho jiného a přivede ho s sebou.“

Student Petr Weissar: „Chodím darovat krev již nějaký čas. Začal jsem před dvěma lety a můj první odběr byl právě v souvislosti s touto akcí. Důvodem pro darování krve je pomoct lidem, kteří to potřebují. Jsem rád, že se Fimka angažuje i do takové oblasti jako je tato a za to fakultě děkuji.“

-red-