FIM UHK své 28. narozeniny oslavila skutečně covidu navzdory. Jelikož pandemická situace stále neustupuje, ba naopak, rozhodli se studenti a zaměstnanci, že se nevzdají a uspořádají akci Modrý mejdlo online prostřednictvím sociálních sítí.

Týdenní akci v pondělí zahájil děkan Josef Hynek přípitkem a krátkou řečí, ve které mimo jiné uvedl: „Doufám, že si něco z připravených aktivit vyberete a alespoň takto na dálku, když se spojíme, tím dáme najevo, že jsme stále tady, my, zaměstnanci, studenti i absolventi Fakulty informatiky a managementu.“ Současně vyslovil přání: “Make our faculty full time again“, kde navázal na to, že fakulta bez studentů je podivně prázdné a smutné místo.

Součástí akce, která probíhala od pondělí 15. února, byla přednáška profesora Fraňka na téma „Chceme univerzitní hrobku!“, která proběhla v přímém přenosu, od úterý bylo každý den zveřejněno dopolední cvičení připravené akademiky z Katedry rekreologie a cestovního ruchu, které neslo název Modří a v kondici. Studentské spolky zorganizovaly turnaj počítačových her, kvíz, fotosoutěž, soutěž o nejlépe ztvárněnou modrou buchtu a Language Café, kde měli zúčastnění možnost vstoupit do jednotlivých jazykových neboli národnostních skupin a procvičit si cizí jazyk, dozvědět se něco o kultuře zahraničních studentů, o jejich zemi, jídle apod.

Celá akce proběhla podle plánu a podle reakcí na sociálních sítích si diváci online oslavy v klidu a „teple svého domova“ přeci jen také dokázali vychutnat. -zd-