Jmenuji se Nikola Burešová a studuji 2. ročník magisterského studia obor Informační management. Díky FIMce jsem o prázdninách prožila měsíc na letní škole v Hong Kongu.

Zpočátku ve mně převládal velký strach, jak z náročnosti školy, tak z jazykové bariéry, protože anglicky jsem neuměla nejlépe a čínsky už vůbec ne. Vzpomínám si na to, jak ve mně zavládla velká nejistota přijmout tuto výzvu, když mi tehdy kamarád vnukl tento nápad. Teď zpětně jsem moc ráda, že jsem ho poslechla.

A jak vůbec moje dobrodružství vypadalo?
Ještě, než začala škola, jsme s kamarády odletěli na pět dní do Bangkoku, což ale rozhodně nestačilo. Upřímně, ani měsíc v Hong Kongu nám nestačil na to, abychom navštívili každý jeho kout. Cestování zde pro mě bylo něco úplně nového a úžasného. Nejvíce času jsem trávila se skupinkou lidí z FIM, především díky nim mám nezapomenutelné zážitky na celý život.

Celou letní školu hodnotím velmi kladně. City University of Hong Kong mi umožnila spolupráci v týmech, ve kterých jsme vytvářeli HW a vyvíjeli SW pro robotické auto. V Hong Kongu jsem měla možnost poznat novou kulturu a hlavně nové, skvělé lidi z různých zemí. Přínosem pro mě bylo také zlepšení anglického jazyka.

Studentům, kteří váhají, bych doporučila vycestovat. Ať už se jedná o letní školu, Erasmus nebo třeba pracovní stáž. Škoda nevyužít takové příležitosti, když nám ji FIMka nabízí.