V úterý 1. března 2022 uspořádala Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK) 14. ročník Veletrhu pracovních příležitostí HIT kariéra. Po předešlém roce, kdy se akce konala online, bylo opět příjemné vidět, jak se prostory plní nejen firemními stánky, ale hlavně zájemci o akci.

Veletrh je příležitostí pro obě zúčastněné strany. Studenti a studentky mají možnost domluvit se se zástupci firem na tématu své závěrečné práce nebo si najít brigádu či zaměstnání již v průběhu studia nebo po jeho dokončení. „Za mě je to super akce. Jsem tady poprvé a je vidět, že firmy mají o studenty skutečně zájem. Vzhledem k tomu, že ještě přesně nevím, na co bych se chtěl v budoucnu specializovat, tak si spíš mapuji možnosti a příští rok bych tady rád navázal spolupráci a našel si tu prozatím alespoň brigádu,“ říká s nadšením Jiří, student prvního ročníku programu Informační management.

Letošní HIT kariéry se zúčastnilo 39 firem, takže bylo skutečně z čeho vybírat. Součástí veletrhu byly tradičně přednášky jednotlivých společností. Po „covidové době“, kdy se vše ze dne na den přesunulo do online prostředí, se po osobním setkání projevil značný hlad, a tak měli návštěvníci možnost zvolit si z neuvěřitelných 20 přednášek.

„Tento veletrh je skvělou příležitostí, jak zviditelnit naši společnost. Původně jsme se totiž zaměřovali pouze na outsourcing, ale nyní to s produkty už začíná být zajímavější a snažíme se šířit povědomí o integracích. Proto o sobě teď chceme dát víc vědět, a současně by se nám určitě hodili vaši studenti do týmu. Momentálně u nás už jeden pracuje. Moc rádi se opět zúčastníme příští rok, ale rádi bychom se představili i s přednáškou,“ uvedla Magdalena Karlová z hradecké firmy Hanaboso.

zástupci firmy Hanaboso

Ti se na HIT kariéře objevili poprvé. Firma Lundegaard naopak veletrh navštěvuje od roku 2019 a plánuje v tom pokračovat. „Aktuálně u nás pracují tři kolegové, které jsme poznali právě díky této akci. Možnost diskutovat s mladými perspektivními talenty je vždy důvod, proč se rád těchto akcí účastním. Navíc tu vládne skoro až rodinná atmosféra, a to nám vyhovuje, jsme na to v Lundegaardu zvyklí,“ shrnuje Petr Buchbauer, Chief Commercial Officer ve zmiňované společnosti, který na veletrhu vystoupil s přednáškou na téma Design system pro 12 zemí světa.

Lundegaard

Závěr veletrhu byl věnován setkání zástupců fakulty a prezentujících společností s názvem Modrá fakulta – Váš partner, v rámci kterého byla oficiálně otevřena esportová učebna, která je druhou svého typu v České republice. „Jsme velmi rádi, že se tento ročník HIT kariéry odehrál opět klasicky prezenčně a mohli jsme se osobně setkat se zástupci firem a pokračovat v naší spolupráci a jinde navázat spolupráci novou, a to i z hlediska nové esportové učebny. Máme v plánu uspořádat utkání mezi našimi studenty a firmami, ve kterých navíc často najdeme i naše absolventy,“ shrnuje proděkanka pro rozvoj a zahraniční styky a hlavní koordinátorka akce Petra Poulová.   -zd-