Ani letos neodmítlo více než 300 nových studentů FIMky pozvání na přednášku s názvem Vítejte na FIM, kterou pro ně na 25. 8. 2016 připravil tým studentů pod vedením doktorky Strnadové.

vitejte20Cílem tohoto již tradičního setkání je pomoci nováčkům zorientovat se v novém vysokoškolském prostředí a usnadnit jim vstup na akademickou půdu předáním důležitých informací i osobních zkušeností.

V úvodu vystoupili členové vedení fakulty v čele s děkanem profesorem Hynkem, kteří přítomné přivítali, upozornili na některá důležitá fakta v souvislosti s výukou, zodpověděli nejčastější otázky studentů a zmínili další možnosti, které fakulta nabízí. Například zahraniční studijní i pracovní výjezdy do řady zemí Evropy i mimo ni či propojení studia se sférou praxe. Součástí programu bylo i vystoupení Bc. Denisy Andrlové, která prezentovala své zážitky ze studijního pobytu na Tchajwanu.

Přítomní se také seznámili s on-line portálem První kroky na FIM, který je praktickým rádcem právě pro studenty prvních ročníků.

„Letošní ročník přinesl některé změny v organizaci akce“, říká jeden z členů realizačního týmu Bc. Václav Kňourek a pokračuje: „Proti minulým ročníkům došlo k zásadní změně v tom, že jsme přednášku rozdělili na akademickou a studentskou část. Po těchto dvou přednáškových blocích měli nováčci možnost absolvovat komentovanou procházku fakultou a zeptat se svých zkušenějších kolegů na cokoli i individuálně. Věříme, že tato nová podoba byla přínosná, protože poskytla větší prostor pro debatu stávajících studentů s novými spolužáky.“