Cyklus zvaných přednášek odborníků z praxe nabídl tentokrát studentům 2. ročníku oboru Finanční management i dalším zájemcům v rámci předmětu Bankovnictví téma inovace v bankovnictví.

Přednáška Miloše Minčiče, odborníka ČSOB, začala netradičně v rytmu hudby skupiny Sex Pistols. Tento začátek předznamenal hlavní motiv přednášky, kterým byla změna systému.

Tak jako konvenční hudba již nedokázala oslovit tehdejší generaci, tak dnešní generaci nedokáží oslovit konvenční bankovní služby. Toho využívají nové, často start-up, firmy a také firmy z jiných oborů jako mobilní operátoři TMO a Orange, internetový giganti jako Google a Amazon a další. Vzhledem k tomu se i velcí hráči musí přizpůsobit a nabídnout nové služby. Těmi jsou např. aplikace pro hromadnou správu platebních karet v mobilním telefonu s autorizací plateb pomocí otisku prstu, dále předplacené karetní služby fungující podobně jako předplacení SIMkarty a spojování nebo vydávání speciální edic platebních karet s bonusy pro fanoušky sportovních klubů.

Přednáška se konala ve středu 8. 3. 2017 od 8.15 ve zcela zaplněné posluchárně A4.

Ivan Soukal, katedra ekonomie FIM UHK